Aktuálně se nacházíte zde

ZELEŇ Z NADACE ČEZ

Podpořeno z:                    Tento projekt je spolufinancován Nadací ČEZ.

Rozpočet:                       100 tis. Kč  dotace z Nadace ČEZ

Popis projektu:

V polovině prosince 2020 jsme dokončili výsadbu zeleně na třech místech v intravilánu obce. Nové duby přibyly na náměstí M. J. Husa, třešně budou zdobit nejbližší okolí obecního úřadu. Avšak největší část výsadby zůstává skryta pohledu veřejnosti. Jedná se totiž o nově rekultivovaný svah a rovinu pod budovami zelené a žluté mateřské školky. Tento prostor umožní rozšíření zahrady školky o další hrací plochu pro naše nejmenší.

NÁMĚSTÍ MISTRA J. HUSA

Vysazeny byly 2 ks dubu letního.

OKOLÍ OBECNÍHO ÚŘADU

Za podpory z Nadace ČEZ zde na podzim 2020 bylo vysazeno 7 ks třešně ptačí.

SVAH U ŽLUTÉ A ZELENÉ ŠKOLKY

Na nově zrekultivovaný svah i rovný prostor pod budovami zelené a žluté mateřské školky byly vysazeny stromy, keře, trvalky a cibuloviny.

Nejprudší část svahu byla plošně osázena keři, tak, aby nebylo nutné svah sekat a byl co nejméně náročný na údržbu. Zároveň tato výsadba vytváří funkční bariéru zabraňující pohybu dětí po svahu či jejich pádu ze svahu dolů. Teprve zpevněním svahu keři a dřevinami vznikla pod svahem bezpečná klidová hrací zóna pro děti MŠ s dostatečným množstvím stínu. Výsadba zároveň přispěla ke zvýšení biodiverzity v intravilánu obce.

Výsadba původních stromů (7 ks) a keřů (294 ks) byla financována z Nadace ČEZ.