Aktuálně se nacházíte zde

VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ PRO ZDIBY

Podpořeno z:

Projekt „Víceúčelové hřiště pro Zdiby“ byl pořízen/realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Předpokládaný rozpočet: 1 754 229,- Kč

Financování: • dotace z Ministerstva pro místní rozvoj (956 112,- Kč)

• rozpočet obce

Stav realizace: realizace ukončena

Termín zahájení: duben 2021

Termín dokončení: červen 2021

Místo realizace: parc. č. 105/26 v k. ú. Přemyšlení

Popis:

Bude vybudována víceúčelová sportovní plocha, která bude využívána pro míčové hry (volejbal, nohejbal, malou kopanou).

Hrací plocha bude mít rozměry 14 x 25 m, pokrytá bude umělým polyuretanovým povrchem tl. 11 mm o výměře 356 m2 a oplocená po celém obvodu 4 m vysokými ochrannými sítěmi, zpevněnými
na kratších stranách nízkým oplocením z dřevěných fošen, se sportovním sloupkem zabudovaným
do oplocení na delších stranách oplocení hřiště.

Podél západní strany hřiště budou na zámkové dlažbě instalovány lavičky pro diváky a hráče (celkem 6 ks).

Na severní straně v rámci zámkové dlažby budou umístěny dva stojany na jízdní kola (10 míst) a vedle severního vchodu bude umístěna bedna na nářadí a stojan na sportovní sloupky.

Cíl projektu:

Záměrem projektu je vytvořit plochu pro sportovní a spolkové aktivity v obci Zdiby pro občany, sportovní organizace i neformální sportovní uskupení v průběhu celého roku.

Chtěli bychom tak podpořit zájem o sport a nabídnout občanům možnost sportovního využití, které je čím dál více vyhledáváno.

Na projekt víceúčelového hřiště naváže realizace úprav okolí včetně autobusové zastávky, parkovacích míst a zeleně, čímž dojde ke zkvalitnění životního prostředí v obci a zkrášlení této prakticky centrální části obce.

Realizace:

Slavnostní otevření 25. 7. 2021