Aktuálně se nacházíte zde

VEŘEJNÝ PROSTOR U ŠKOLY

V souvislosti s projektem nové základní školy připravujeme také úpravu navazujícího veřejného prostranství, včetně řešení potřebného navýšení kapacity parkovacích míst.

Důraz bude kladen na zelenou infrastrukturu (modrou i zelenou složku), veřejnou a technickou infrastrukturu a zlepšení kvality ekosystému a hospodaření se srážkovou vodou.

Veřejné prostranství bude vybaveno drobným mobiliářem (stojany na kola, pítko, hodiny) a doplněno o vhodné SMART prvky (např. fotovoltaika - dobíječka elektrokola, osvětlení, sledování kvality ovzduší apod.). Součástí navrženého řešení je rovněž zapracování krajinářského návrhu výsadby stromů a další vegetace, umístění vodních prvků, a to v součinnosti s krajinářským architektem obce s cílem podpořit zelenou infrastrukturu v prostředí nově vznikajícího centra obce.

Studie veřejného prostoru určená k veřejnému projednání dne 14. 6. 2022 je zveřejněna ZDE.

Video záznam výkladu krajinářské architektky z veřejného projednání dne 14. 6. 2022 je k dispozici ZDE.

Do 30. 6. 2021 se můžete ke studii vyjádřit v online dotazníku nebo prostřednictvím dotazníku, který je vložen do nového čísla Zdibského zpravodaje (3/2022), který bude distribuován do schránek v nejbližších dnech.

Projekt Veřejný prostor u školy

Název Typ
Veřejný prostor u školy - studie - K VEŘEJNÉMU PROJEDNÁNÍ pdf pdf
Veřejný prostor u školy - vizualizace 1 jpg jpg