Aktuálně se nacházíte zde

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI VO V OBCI ZDIBY

Podpořeno z:

Tato akce bude realizována s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie na období 2017-2021 Program EFEKT 2021.

Rozpočet:                           cca 2,4 mil. Kč – bude možné upřesnit po výběru dodavatele

Zdroje financování:         • dotace z programu EFEKT Ministerstva průmyslu a obchodu – ve výši 50 % způsobilých nákladů

• rozpočet obce

Termín realizace:            8/2020 – 12/2021

Popis projektu:

Předmětem projektu je modernizace části sítě veřejného osvětlení. Výměna bude provedena u 187 ks z celkového počtu 598 ks svítidel v obci.

K výměně jsou určena především sodíková svítidla, jejichž stáří je cca 25 let a více. Předpokládaná realizace je na podzim r.  2021 a zahrnuje tyto ulice:

U Mlejnku – U Cihelny – U Rybníka – U Vrbiček – Chaberská – Manželů Liškových – Veltěžská – V Kopci, Na Lada – U Školy – U Pošty – Ke Hřišti – V Zátiší – Sedlecká – Severní – Spojovací – Vilová – Náhorní – Květinová – Klíčanská – Příkrá – Prostřední – Jižní – J. Kámena – Nad Mezí

Po mnoha testováních, o kterých jsme vás již informovali, jakož i po konzultacích s odborníky byla vybrána svítidla vybavená optickým difuzorem a zvolena chromatičnost 2200 K – tedy podobná svitu žárovky.  Jejich velkou předností je m. j. minimalizace světelného smogu díky vhodnému směrování světelného toku jen tam, kde je potřeba, tedy na ulici, nikoliv do zahrad a k obloze.

Po modernizaci dojde ke:

snížení pravidelných nákladů na provoz sítě – příkon 187 svítidel, která budou vyměněna dnes činí 11.940 W, po modernizaci to bude jen 6.058 a dojde i ke snížení nákladů na údržbu,

zvýšení uživatelského komfortu pro občany,

rovnoměrnějšímu osvětlení ulic,

umožnění regulace výkonu jednotlivých svítidel,

► operativnějšímu provádění údržby.