Aktuálně se nacházíte zde

Odkup palivového dřeva z majetku obce

Obec Zdiby umožňuje na základě usnesení Rady obce č. 299/50/2021 odkup palivového dřeva z majetku obce.

Informace o nabízeném dřevu

Jedná se o dřevo z tzv. nahodilé těžby (kácení poškozených, napadených či větrem polámaných stromů apod.).

Dřevo určené k prodeji je nabízeno netříděné, rozdělené pouze do kategorií: dřevo jehličnatých stromů a dřevo listnatých stromů s podkategorií rozdělnou na tvrdé a měkké dřevo.

Palivové dřevo je prodáváno jako nekrácené, tj. v různých délkách v rozmezí 1 až 4 m. Krácení na manipulovatelnou délku provádí v případě potřeby vlastními silami a technikou kupující.

Odvoz dřeva bude zájemcům umožněn po dohodě buď z určeného místa (centrálního sběrného místa nebo přímo z místa kácení). Obec nezajišťuje odvoz nebo rozvoz dřeva.

Cena palivového dřeva - nekráceného

Ceny jsou stanoveny za 1 prmr (prostorový metr rovnaný). Ceník platný od 5. 11. 2021 je k dispozici ZDE.

Další podmínky

V případě více zájemců a omezeného množství dřeva má přednost osoba s trvalým bydlištěm v obci Zdiby.

Postup pro odkup

1. Informace o tom, že obec nabízí k odkupu palivové dřevo bude zveřejněna na webových stránkách obce a na úřední desce.
  2. Vyplňte a podepište Žádost o odkup palivového dřeva z majetku obce - viz přiložený dokument níže.
  3. Žádost doručte jedním z následujících způsobů:

► osobně na podatelnu obecního úřadu Zdiby

► dopisem na adresu obecního úřadu Zdiby

► datovou schránkou (do datové schránky: vt2b6m8)

► prostřednictvím elektronické podatelny (podatelna@obeczdiby.cz)

V případě, že je ještě k dispozici volné dřevo k odkupu, bude Vás kontaktovat pracovník obce, který s Vámi dohodne podrobnosti k převzetí a platbě za dřevo.

Vložený dokument

Žádost o odkup paliv. dřeva z majetku obce docx docx 19 kB