Zdiby pomáhají Fondu ohrožených dětí

Kontejnery podporují děti v Klokáncích

Kontejnery s klokanem pomáhají dětem

Jak na recyklaci textilu, obuvi, bot, kabelek a hraček?

Tři kontejnery ve Zdibech mají na sobě obrázek klokana, aby bylo zřejmé, že jejich využití podpoří děti v zařízeních Fondu ohrožených dětí. Ty na patnácti místech v republice s celkovou kapacitou 322 míst dostanou péči, která je alternativou ústavního umístění, nicméně jejich financování ze strany státu nestačí. Kromě materiální podpory proto projekt KlokTex.cz přispívá z každého kilogramu odevzdaného materiálu částkou 1,- Kč přímo na transparentní účet FOD.

Toho se dá dosáhnout jen v případě, že odevzdané oděvy, textil, spárované boty, kabelky, hračky a další jsou v dobrém stavu.  Nedá se už dále využít poškozené, vlhké nebo znečištěné oblečení, je vhodné zvážit, jaká část už patří do směsného odpadu, aby nezabírala místo pro použitelné kilogramy. Umístění do igelitové tašky nebo pytle také zaručí, že nedojde k dalšímu poškození nebo znečištění.

Díky podpoře města má tak každý příležitost přispět k ekologické recyklaci a v tomto případě také podpořit konkrétní charitativní projekt. Celkem už kontejnery s klokánkem přinesly dětem pěkných 1 067 848,- korun a za to všem občanům, kteří přispívají do těchto kontejnerů, patří velký dík. Pojďme společně tuto částku i nadále zvyšovat.

Děkujeme všem, tým projektu www.KlokTex.cz.

Datum a čas: 24.10.2019 13:22