Nová linka PID 774: Holosmetky - Zdiby - Brnky

Jak jsme Vás již informovali dříve, od pondělí 16. listopadu 2020 bude autobusová linka Holosmetky - Zdiby – Brnky provozována pod hlavičkou PID, a to jako linka číslo 774.

Jízdní řády s vyznačením návaznosti na linky 371 a 374 naleznete ZDE, klasický jízdní řád pak ZDE.

Linka bude nyní v provozu v přepravních špičkách pracovních dnů. Jízdní řád je uzpůsoben prázdninovému provozu na linkách 371 a 374.

Za kolik cestovat s novou linkou 774?

Stejně jako na ostatních autobusových linkách PID, bude i na nové autobusové lince 774 platit Tarif PID, což znamená cestování buďto na jednorázové nebo předplatní jízdenky. Zdiby se nacházejí v tarifním pásmu 1, takže při místních cestách autobusem je nutné si pouze hlídat čas cesty. Pokud cesta trvá do 15 minut, stačí základní jízdenka za 12 Kč, která je ve zlevněné variantě pro děti a studenty od 6 do 26 let i pro seniory od 65 do 70 let za 3 Kč. Děti do 6 let a senioři nad 70 let cestují zdarma. Tyto jednorázové jízdenky je možné zakoupit buď u řidiče autobusu hotově nebo platební kartou a také pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Pokud by čas do 15 minut nestačil (například při přestupu na jiný autobus), pak stojí jízdenka na půl hodiny 18 Kč (zlevněná za 4 Kč) nebo na hodinu 24 Kč (zlevněná za 6 Kč).

Pro pravidelné cestování se vyplatí pořídit si předplatní kupon, který lze nahrát na Lítačku nebo platební kartu přes www.litacka.cz nebo si ho lze koupit v papírové podobě například v předprodejním místě DPP u stanice metra Kobylisy. Měsíční kupon na 1 vnější pásmo stojí 300 Kč, čtvrtletní 760 Kč a roční 3010 Kč. Zlevněná varianta pak stojí 75 Kč na měsíc, 190 Kč na čtvrt roku a 752 Kč na rok.

Při cestě dál než jen v rámci 15 minut, je nutné počítat také s pásmovou platností. Například při cestě do Kobylis k metru je nutné mít jízdenku za 18 Kč (zlevněná za 4 Kč) a pokud chcete pokračovat dál po Praze metrem, tramvají nebo městským autobusem, pak je cena jízdenky ze Zdib (i včetně nové linky 774) 40 Kč (tato ve zlevněné variantě není, protože na území Prahy platí jiný rozsah slev pro děti, studenty i seniory). Po Praze mohou jezdit děti do 15 let a senioři od 65 let bezplatně (musí se však prokázat příslušnou průkazkou), pro cestu do Prahy si tedy musí dokoupit jen jízdenku na 1. vnější pásmo (zleněná za 3 Kč).

Datum a čas: 11.11.2020 09:43
Napsal: