LINIOVÉ STAVBY VE ZDIBECH

Naše obec je zasažena řadou plánovaných liniových staveb. Zdá se, že se do budoucna můžeme stát obrovskou dopravní křižovatkou. Zatížení hlukem a emisemi může být enormní.

O projektu tramvaje do Zdib se v rámci možností snažíme pravidelně informovat (naposledy bylo veřejné projednání změny územního plánu minulý týden). Podle odborných analýz předložených v rámci EIA, které jsme pečlivě přezkoumali a výsledkem opatření, které jsme prozatím do projektu prosadili, by tramvaj měla snížit hlukovou a emisní zátěž v obci.

Dalším záměrem je rozšíření dálnice D8 na 3 pruhy. Aktuálně připravujeme vyjádření obce ve zjišťovacím řízení EIA.

Vyjadřovali jsme se ve zjišťovacím řízení k záměru stavby pražského okruhu (vyjádření je na webu obce v sekci EIA).

Možnosti informování naší obce o těchto komplikovaných projektech jsou ale velmi omezené. Ukázali jsme Vám vizualizaci těchto staveb, kterou jsme získali od investora - ŘSD. Naše obec ale není investorem těchto staveb, jsme "pouze" velmi aktivním účastníkem všech řízení.

Naší obce se také nepřímo dotkne i projekt výstavby VRT, i když je momentálně plánovaná trasa o kus dál (Líbeznice, Odolena Voda).

Pokud Vás projekt zajímá, podívejte se jak o něm informuje veřejnost - v češtině, tj. i pro české občany - německý investor: Deutsche Bahn AG.

Datum a čas: 12.10.2021 13:42
Napsal: