GeoPortal Facebook obce Zdiby

Obsah stránky

LINIOVÉ STAVBY VE ZDIBECH

 

Naše obec je zasažena řadou plánovaných liniových staveb. Zdá se, že se do budoucna můžeme stát obrovskou dopravní křižovatkou. Zatížení hlukem a emisemi může být enormní.

O projektu tramvaje do Zdib se v rámci možností snažíme pravidelně informovat (naposledy bylo veřejné projednání změny územního plánu minulý týden). Podle odborných analýz předložených v rámci EIA, které jsme pečlivě přezkoumali a výsledkem opatření, které jsme prozatím do projektu prosadili, by tramvaj měla snížit hlukovou a emisní zátěž v obci.

Dalším záměrem je rozšíření dálnice D8 na 3 pruhy. Aktuálně připravujeme vyjádření obce ve zjišťovacím řízení EIA.

Vyjadřovali jsme se ve zjišťovacím řízení k záměru stavby pražského okruhu (vyjádření je na webu obce v sekci EIA).

Možnosti informování naší obce o těchto komplikovaných projektech jsou ale velmi omezené. Ukázali jsme Vám vizualizaci těchto staveb, kterou jsme získali od investora - ŘSD. Naše obec ale není investorem těchto staveb, jsme "pouze" velmi aktivním účastníkem všech řízení.

Naší obce se také nepřímo dotkne i projekt výstavby VRT, i když je momentálně plánovaná trasa o kus dál (Líbeznice, Odolena Voda).

Pokud Vás projekt zajímá, podívejte se jak o něm informuje veřejnost - v češtině, tj. i pro české občany - německý investor: Deutsche Bahn AG.

https://neubaustrecke-dresden-prag.de/cs/

Datum a čas: 12.10.2021 13:42
Napsal:
Kategorie: Informace od vedení obce

Patička stránky