Informace pro občany

Každý z nás se jednou ocitne v životní etapě, kdy již nebude schopen se o sebe postarat ve všech aspektech života a pomoc bude vítaná. Ovšem ne vždy jsou schopni se o své blízké seniory postarat příslušníci rodiny.

I my si to uvědomujeme a snažíme se našim seniorům zprostředkovat profesionální kvalitní služby, které jim pomohou ulehčit mnohé životní situace.

V případě, že potřebujete poradit s konkrétním problémem v sociální oblasti, můžete se obrátit přímo na Obecní úřad ve Zdibech nebo na:

Městský úřad Odolená Voda - Správní odbor, sociální péče a dávky

Kontaktní údaje:

Dolní náměstí 14, 250 70 Odolena Voda

e-mail: romana.duranova@odolenavoda.cz

Nově senioři s trvalým pobytem ve Zdibech mohou využívat služeb Senior taxi.

Tato služba je nabízena Pečovatelskou službou ANTONIA senior services s.r.o. Jedná se pomoc při dopravě k lékařům, na jednání s úřady a ostatními veřejnými institucemi a zpět. Dále ve dnech pondělí a čtvrtek mohou senioři využít této služby jako dopravu za osobními nákupy a to do obchodů Lidl Zdiby, Billa a Penny Dolní Chabry.

Pečovatelská služba ANTONIA dále poskytuje nejen seniorům, ale i osobám se zdravotním

postižením nebo chronickým onemocněním a osobám v krizi další sociální služby, které jsou klientům nabízeny v jejich domácnosti i mimo ni. Pečovatelé jim pomáhají s denní hygienou, oblékáním, úklidem či zajištěním stravy. Klientům též nabízí doprovody do školských či zdravotnických zařízení, zaměstnání, na úřady apod.

Přehled veškerých služeb a jejich ceník najdete zde: www.antonia.cz

Senioři mohou rovněž využívat nabízené služby dalších institucí. Úřad v Brandýse na Labem připravil přehled – katalog služeb pro osoby pečující o seniory:

V každém případě, pokud budete potřebovat radu či pomoc, obraťte se s důvěrou na náš úřad. Rádi Vám pomůžeme.

Datum a čas: 14.11.2019 13:27