HOBR EXPRESS od 1.září 2020

S nadcházejícím novým školním rokem 2020/2021 dochází ke změně autobusové linky Holosmetky – Brnky (HOBR). Změna se týká nejen trasy autobusu, ale také časů nastavených v jízdním řádu. Nově dochází k posílení spojů na 2 spoje ráno a 3 spoje odpoledne tak, aby autobus mohli využívat také starší školáci, kteří se vrací z pražských škol či kroužků v odpoledních hodinách.  Tyto změny jsou postupným přechodem ke spuštění provozu MHD v obci Zdiby, které by mělo následovat.

Plánovaná MHD by měla přinést další rozšíření spojů a tím významně zlepšit dopravní obslužnost v rámci obce. Současně přinese obyvatelům možnost upřednostnit používání hromadné dopravy před dopravou individuální. Se spuštěním MHD v rámci obce je spojeno, a to již nyní, zrušení jízdy „obecního“ autobusu, jakož i následně nově zřízeného autobusu v rámci MHD obce do Prahy, a to jak z důvodu zajištěné obslužnosti existujícími linkami příměstských autobusů, tak také z důvodu připravované větší čestnosti „obecních spojů“ MHD a tím i nezbytné koordinace spojů s MHD v rámci hlavního města Prahy.

Trasa autobusu doznala v rámci obce pouze dílčích úprav, které vyplynuly z projednání s Dopravním inspektorátem Policie ČR z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Autobusové zastávky jsou v rámci povolovacího procesu řešeny zatím jako zastávky provizorní, přičemž po dokončení projekčních a dalších přípravných prací a zajištění finančních prostředků budou nahrazeny standardními zastávkami a přístřešky.

Datum a čas: 28.08.2020 12:40