COVID-19 aktuální informace pro občany obce Zdiby

COVID-19 AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO SENIORY – OBYVATELE OBCE ZDIBY

Pondělí 16.3.2020

Vážení spoluobčané,

vzhledem ke stávající situaci, která se týká šíření koronaviru – COVID 19 bychom rádi apelovali na všechny občany, abyste plně v souladu s nařízením vlády ČR minimalizovali vycházení z domovů a zcela vyloučili shlukování se ve větším počtu lidí (pozn. individuální pohyb, sport ve volné přírodě a v parcích je dle nařízení vlády povolen). VELMI DŮRAZNĚ ŽÁDÁME VŠECHNY OSOBY S NAŘÍZENOU KARANTÉNOU, ABY STRIKTNĚ DODRŽOVALY VŠECHNA STANOVENÁ OMEZENÍ. Děkujeme.

Služby a informace pro obyvatele Zdib

(po dobu nouzového stavu)

NÁKUPY

Seniorům a osobám v karanténě a jiným potřebným budeme zajišťovat dovoz nákupů nebo léků do domu. Pro tento účel je určeno následující TELEFONNÍ ČÍSLO PRO NÁKUPY 284 890 224 (p. Uhlová) nebo e-mailem na podatelna@obeczdiby.cz. Určené zaměstnankyni OÚ sdělíte či napíšete položky požadovaného nákupu potravin, léků či jiných základních nezbytných položek nákupu. Následně vám bude nákup zajištěn a poté dovezen až domů a ponechán, spolu s účtenkou, za dveřmi. V tuto chvíli nebudeme od vás přijímat hotovost. Za nákup bude možné platit převodem na účet obce Zdiby: 2623201/0100. Kdo nemá možnost realizovat platbu bezhotovostně, zajistíme převzetí hotovosti po skončení omezení.

ROUŠKY

V tuto chvíli pro vás dobrovolníci šijí roušky, které budeme zdarma v obci distribuovat seniorům přímo do domácností. Ostatní mohou požádat na tel. 284 890 224 (p. Uhlová) nebo e-mailem na podatelna@obeczdiby.cz.

ÚŘAD

Obecní úřad a jeho pracovníci jsou vám stále k dispozici. Nicméně omezujeme úřední hodiny obecního úřadu pro veřejnost. OTEVŘENO – STŘEDA OD 13 DO 16 HODIN. Do prostor OÚ prosím vstupujte jednotlivě. Primárně využívejte zejména komunikaci po telefonu a emailu.

Telefonická spojení a email:

podatelna               284 890 219            podatelna@obeczdiby.cz

tajemník OÚ          737 213 104            tajemnik@obeczdiby.cz

starostka                773 318 449            eva.slavikova@obeczdiby.cz

ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE PRO DOSPĚLÉ

Ordinace praktického lékaře pro dospělé zavádí nouzový režim s platností od 16.3.2020. Na základě vydaných pokynů profesní organizace praktických lékařů je toto opatření zavedeno k zajištění bezpečnosti pacientů i zdravotníků, a to z důvodu nedodání ochranných pomůcek pro ordinaci ze strany státu. Za těchto podmínek je z epidemiologického rizika dosavadní provoz ordinace rizikový pro všechny. Proto bude vstup do čekárny a ordinace možný pouze ve skutečně nezbytném případě na základě předchozí telefonické domluvy a vyhodnocení závažnosti situace, a to na konkrétní čas a po jednotlivcích. Paní doktorka i sestřička jsou v ordinačních hodinách k dispozici na tel. 731 579 264 k vystavování e-receptů, e-neschopenek a případných konzultací zdravotního stavu.

Nouzový režim ordinace je vám k dispozici v těchto časech:

Pondělí: 13–18 hodin

Úterý, Středa a Čtvrtek: 8–13 hodin

Pátek: 7–12 hodin

V případě osob spadajících do karantény s klinickými příznaky je doporučeno volat přímo linku hygienické stanice či novou linku 1212, v případě neodkladných zdravotních stavů linku 155 či 112.

OBECNÍ POLICIE

Obecní policie je vám rovněž k dispozici, a to ve stávajících úředních hodinách:

Pondělí: 8:00 – 10:00     15:00 – 18:00

Středa: 8:00 – 10:00     15:00 – 18:00

Shodně jako v případě OÚ prosím primárně využívejte zejména komunikaci po telefonu a emailu. Vzhledem k tomu, že v situaci nouzového stavu je práce obecní policie klíčová je možné obrátit se na velitele OP p. Šedivce kdykoliv na tel. 775 968 914.

OSTATNÍ INSTITUCE

Knihovna, sokolovna jsou zavřené.

STRAVOVÁNÍ

K vyzvednutí nebo závozu hotových jídel do domu můžete v obci Zdiby využít služeb těchto restaurací:

Cafe Garáž

Facebook: Garáž Cafe

tel. 602 679 707 - Možnost objednávek v časech: 12–20 hodin.

Restaurant-Hotel Stará Pošta

tel. 602 370 085 - Možnost objednávek v časech: 10–21 hodin.

SVOZ ODPADU

Platnost známek na popelnice byla prodloužena do 30. 4.2020. Není potřeba je na úřadě vyzvedávat.

Obec Zdiby

Datum a čas: 16.03.2020 15:42