13.6.2020 Den architektury ve Zdibech

Studenti 4. ročníku architektury atelieru Hradečný - Hradečná dostali následující zadání seminární práce:

Obec Zdiby ještě v polovině dvacátého století žila spokojeně při cestě z Prahy do Mělníka. Během posledních padesáti let ji nejdříve „přeřízla“ nová výpadovka, později severní okraj obce uzavřela dálnice D8. Jižní okraj obce v budoucnu přetne expresní okruh okolo Prahy a z Kobylis k průmyslové zóně by měla jezdit tramvaj. Počet obyvatel obce se v mezidobí ztrojnásobil. Jakým způsobem se tyto změny dotýkají obce, a půjde ještě obnovit cosi s funkcí návsi či náměstí? Na to budeme v tomto semestru hledat odpovědi.“

Zajímá Vás, jak si studenti s úkolem poradili? Přijďte se podívat na výstavu v rámci Dne architektury, již tuto sobotu 13.6. Vernisáž prací studentů architektury a prací děti ze ZŠ Zdiby je od 13 hod, diskuze se studenty architektury a panem architektem Hradečným od 14hod.

Datum a čas: 10.06.2020 15:58
Kategorie: Pozvánky